Стало відомо, що за рік кількість корів в Україні скоротилася на 4,6%, що становить 1290 тисяч голів, причому основне зниження відбулося у приватних господарствах, а у сільськогосподарських підприємствах падіння становило лише 1,3%.

Загалом виробництво молока зменшилось на 3,3% до приблизно 7412 тис. тонн. У домогосподарствах обсяги надою значно знизилися, тоді як у сільськогосподарських підприємствах цей показник міг навіть збільшитися на 7% до 2,8 тис. тонн.

Згідно з такими показниками ціни на молочні продукти на внутрішньому ринку минулого року зросли: свіжі молокопродукти подорожчали на 7-10%, сири на 7%, а олія зросла в ціні майже на 40%. 2024 року подорожчання "молочки" очікується ще на рівні 5-7%.

"На відміну від переробників, виробники молока у 2023 році досить добре заробили, адже зараз закупівельна ціна молока приблизно на 22% вища за рік тому, а собівартість виробництва значно знизилася. На початку року операційна маржа виробництва молока в окремих високопродуктивних господарствах вже перевищує 70%" , – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що з середини січня 2024 р. на українському ринку молочних продуктів спостерігається активізація їхнього обсягу продажу, що призводить до підвищення цін. Молоко з літа подорожчало вже чверть, а відпускні ціни на сир вдалося збільшити загалом на 10%. Рентабельність виробництва сиру в Україні стала дуже мізерною.

Хитрощі, про які ви не знали: що потрібно зробити, щоб фіалка знову пишно цвіла у квартирі

Популярні новини зараз

Не потрапіть на прийом: як українців обманюють при оренді квартир

"Росію повністю затопить": відома провісниця розповіла, коли в Україні настане світ

Як приготувати лимонну воду для орхідеї, щоб вона постійно цвіла

Показати ще

Такого смакота ви точно ще не куштували: рецепт апетитних котлет із квашеної капусти

Роздача повісток: українцям розповіли, чи цим тепер займатиметься поліція

Ви здивуєтеся результату: як зробити полірування лобового скла, не заїжджаючи на СТО