Після ухвалення нового законопроєкт в Україні набуде чинності електронний кабінет призовника, який передбачається полегшити та прискорити мобілізаційний процес.

Докладніше про те, що потрібно знати про електронний кабінет військовозобов'язаного, розповів юрист Сергій Савінський в інтерв'ю "РБК-Україна".

Юрист вважає, що зараз складно зробити точні прогнози щодо функціонування цього інструменту, оскільки конкретні норми та механізми ще не були однозначно затверджені. Однак відомо, що закон, що виходить, передбачає строк у 60 днів для реєстрації в електронному кабінеті після його набрання чинності.

Юрист зазначив, що важливо, щоб інформація про кабінет призовника була доступна всім громадянам. Це може бути здійснено через різні офіційні джерела, такі як сайти Верховної Ради України та міністерств, які надають відповідні матеріали. Одним із методів ідентифікації користувача в електронному кабінеті може бути використання кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія. Підписи або організація Центр Постачальника Адміністративних Послуг (ЦПАУ), який створюватиме кабінет для діючих військовозобов'язаних. Наголошується, що ігнорування реєстрації може призвести до порушення закону про мобілізацію, за що передбачено штраф.

Фахівець звернув увагу на важливість обліку обставин, які могли вплинути на здатність людини до реєстрації, а також питання конфіденційності даних та можливу передачу інформації третім особам. Він навів у приклад ситуацію з націоналізацією Приватбанку.

"Коли відбувалася націоналізація Приватбанку, перед цим велика кількість клієнтських баз просто "злили". Коли дзвонять і щось пропонують, це в основному бази клієнтів Приватбанку. Тому в реєстр буде велика кількість питань, але це досить цікавий досвід", - вважає юрист.

Популярні новини зараз

Що потрібно зробити, якщо пір'я цибулі почало жовтіти і лягати на землю: порада досвідченого садівника

У Росії зробили гучну заяву щодо переговорів з Україною: що сказав Пєсков

Хорошого мало, готуємося: аномальна спека битиме рекорди – людей уже попередили

Путіну таке і не снилося: росіяни масово виходять на протести через відключення світла

Показати ще

Крім того, експерт нагадав про чутки про масове знищення документів військовозобов'язаних на початку повномасштабної війни, вказуючи на важливість відповідальної побудови системи обліку призовників в електронному форматі. У результаті впровадження електронного кабінету призовника спостерігатиметься з особливою увагою і представить цікавий досвід у галузі організації військово-мобілізаційного процесу.

Читайте також:

Мобілізація в лютому: до чого готуватимуться і кому роздаватиму повістки. Це потрібно знати

Заберемо Закарпаття собі: в Угорщині вже розповіли, на які українські території претендують

Росіяни почали масово нападати на військкомати, аби зірвати мобілізацію. Путіну вже не вірять